Dualar

Aşkınıza Nazar Değmemesi İçin Ne Yapmalısınız?

Aşkınıza Nazar Değmemesi İçin Ne Yapmalısınız?

Aşkınıza Nazar Değmemesi İçin Ne Yapmalısınız? konusu çok önemlidir. Özellikle son dönemlerde aşkı bulamayan kişilerin gözü; sevgili ve mutlu olan kişilere değer. Bu da nazar değmesi olarak açıklanır. Bir ilişkiye nazar değdiği zaman çiftler arasında çeşitli tartışmalar ve kavgalar olur. Bu kavgaların sonu gelmezse eğer çiftler birbirlerinden ayrıla bilir. Aşkın büyüsü tamamen geçerse kişiler bir sonraki aşklarında da aynı sevgiyi yakalamak ister fakat korkar. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için nazardan ve kötü büyülerden korunmak gerekir.

Aşkınıza Nazar Değmemesi İçin Ne Yapmalısınız diye bakıldığı zaman aslında nazara karşı yapılan çok çeşitli uygulamalar ve ritüeller vardır. Nazara karşı yapılan bu ritüeller arasında çiftler için olanı da mevcuttur. Kişiler düzenli olarak bu uygulamaları yaparak kötü gözlerden ve nazarlardan korunmuş olur. Ya da bir anda ortada hiçbir sorun yokken sevgilisiyle kavga etmeye başladıysa bu durumda nazar değdiğine anlar. Nazar defetmek için de çeşitli ritüeller yapıla bilir. Nazar gittikten sonra çiftler arasındaki iletişim yeniden eskisi gibi güçlenecektir. Bu nedenle aşka nazar değmemesi için yapılacak uygulamalara dikkat etmek önemlidir.

Nazar Kimlere Değer?

Nazar Kimlere Değer sorusunun yanıtı aslında herkese değer olacaktır. Nazar en çok hamile olan kadınlara ve çocuklara değer. Bununla birlikte mutlu ve başarılı olan herkese değe bilir. Özellikle kişilerin etrafında kem gözlü ve kötü birileri varsa bu insanlar çok çabuk nazar değdirir. Kötü niyetli olan bu kişilere genel olarak fesat ya da kıskanç olarak adlandırılır. Kötü niyetli kişiler sadece insanlara değil aynı zamanda insanların nesnelerine de nazar değdirir. Örneğin birinin evine, arabasına nazar değe bilir.

Nazar Kimlere Değer diye bakıldığı zaman genelde mutlu çiftlere, çocuklara, başarılı olan kişilere, iyi para kazanan insanlara nazar çok değer. Bunlara sahip olmayan insanlar, sahip olan insanlara kem gözlü bakar ve onlara nazar değer. Kıskançlık ve haset nazar değmesinin en büyük nedenleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle kişiler ilişkilerini üçüncü kişilere çok fazla anlatmamalıdır. Özellikle sahip olmayan ve onları kıskandığı düşünülen insanlara ilişkinin güzelliğini ve ne kadar mutlu olduklarını anlatmamak gerekir. Ne kadar anlatılmasa da bazı kötü niyetli insanlar ilişkilere çok çabuk nazar değdire bilir.

Askiniza Nazar Degmemesi Icin Ne Yapmalisiniz - Aşkınıza Nazar Değmemesi İçin Ne Yapmalısınız?Pin
Aşkınıza Nazar Değmemesi İçin Ne Yapmalısınız?

Nazar Karşı Yapılan Ritüeller

Nazar Karşı Yapılan Ritüeller uzun zamandır insanlar tarafından uygulanan işlemlerdir. Nazardan korunmak için çok çeşitli ritüeller vardır. Bunlardan hangisi uygunsa kişi onu seçmelidir. Nazar muskası bu ritüellerden biridir. İnsanlar ilim konusunda iyi olan hocalara nazara karşı bir muska yaptırabilir. Bu şekilde nazarın önüne geçilir.

Nazar Karşı Yapılan Ritüeller arasında bir diğeri de nazarlıktır. Kişiler mavi boncuk, kuru karanfil, yedi delikli boncuk, geyik boynuzu, çörek otu gibi materyaller ile nazardan korunabilir. Nazar boncuğu da yapılan ritüellerden bir diğeridir. Nazar boncuğu takıldığı zaman kişiye nazar değmeyeceği düşünülmektedir. Nal ise bazı yörelerde nazardan korunmak için evlere ya da arabalara konulur. Nal kötü bakışları çeker.

Nazar Değdikten Sonra Yapılan Uygulamalar

Nazar Değdikten Sonra Yapılan Uygulamalar da oldukça fazladır. Kişiler kurşun dökme yöntemi sayesinde nazardan tamamen kurtulabilir. Kurşun dökme işlemi 3 kere yapıldığı zaman nazardan tamamen kurtulmak amaçlanır. Kurşun dökme işlemi sırasında okunacak dualar da önemlidir. Bu anlamda iyi bir medyumla çalışmak gerekir. Tütsüleme işlemi de nazardan sonra uygulanacak yöntemlerden bir diğeridir. Kişiler tütsü yakarak nazarı hayatından defedebilir. Tütsüleme işleminde genelde üzerlik otu kullanılır. Çörek otu, kuru karanfil de yakılabilir.

Nazar Değdikten Sonra Yapılan Uygulamalar arasında bir diğeri de köz söndürmedir. Köz söndürme işlemini genelde nazar değen kişinin annesi, teyzesi ya da ablası gibi yakın kişiler yapar. Köz söndürme sırasında çıkan sesin kötü ruhların gittiğine işaret eder. Böylece nazardan kurulmuş olunur. Tuz dolandırma uygulaması da nazar değdikten sonra uygulanabilir.

Bu işlemde tuz ateşte yakılmalıdır. Tuz yanarken çıtır çıtır ses çıkarır. Bu sesler de kötü gözlerin yakıldığını ve tamamen gittiğini gösterir. Tuz okunması büyü işlemlerinde de sıklıkla kullanılır. Bu nedenle tuz dolandırma işlemi deneyimli bir medyum tarafından da sıklıkla tapılır. Bu sayede kötü niyetli olarak gelen nazardan tamamen kurtulmuş olunur.

Dualar Kategorimizde bir çok ilgili yazıyı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir