Dualar

Bir İşi Bağlamak İçin Dua

Bir İşi Bağlamak İçin Dua

Bir İşi Bağlamak İçin Dua konusu çok fazla araştırılmakta olan bir konudur. İnsanlar genellikle bir işe başlamadan önce yolunda gitmeyen bir şeylerin olmaması için ya da çabalarının meyvesini veren şeyler için dua eder. Bu amaçla birçok dua okunur ve insanlar sürekli olarak kendileri ve sevdikleri için bu duaları okumak isterler. Bu dualar özellikle de maneviyat anlamında herkeste oldukça etkili sonuçlar vermekte ve aynı zamanda insanlar farklı amaçlar için hangi duaları okuyacaklarını sürekli araştırmaya da devam etmektedirler.

Bir İşi Bağlamak İçin Dua konusunda duanın gerçekten nasıl çalıştığına dair içgüdülere erişmek isteyenler, çalışmaları her zaman fark edilmeden gitmeyen iyi niyetli insanlardır. Hemen hemen herkesin etrafında bu türde insanlar bulunmaktadır. İstediklerini kolayca elde edemeyen, yoksulluk ve borç içinde bolluk ve bereket bekleyenler, işlerinin bağlanması ve rast gitmesi için Allah’a sığınır.

Hayatın her alanında zaman zaman inişler ve çıkışlar olsa da bazen bazı talihsiz insanlar şanssızlık ve geçici mutsuzluklarla karşılaşmak zorunda kalırlar. Bütün işlerinde sürecin istediği gibi gitmediğinden yakınanlar, hiçbir işi bağlayamayıp iyice karamsarlaşanlar için dinimizde çok etkili dualar ve benzeri manevi uygulamalar vardır. Şüphesiz ki gönülden gelen ve gönül diliyle okunmakta olan bu dualar, konuyla ilgili yapılacak manevi çalışmaların en başında gelmektedir.

Bir İşin Olması İçin Okunacak Dua

Bir İşin Olması İçin Okunacak Dua sayesinde hayalini kurmakta olduğunuz, çok istediğiniz bir şeye ulaşma motivasyonunuzu daha fazla arttırabilirsiniz. Bu dua uygulamaları sayesinde ayrıca istediklerinizi daha çabuk elde edersiniz.

Bir İşin Olması İçin Okunacak Dua uygulamaları tek başlarına yeterli olacak uygulamalar değildir. Dolayısıyla, bu tür duaların kabul edilebilmesi adına manevi boyut için belirlenmiş olan çerçevelere dikkat etmek gereklidir. Örneğin akşam okunması gereken bir duayı sabah okursanız alacağınız etkiler azalabilir.

“Bismillahirrahmanirrahim

Huvallahulleziy la ilahe illa huve ‘alimulğaybi veşşehadeti huverrahmanurrahıymu.

Huvallahulleziy la ilahe illa huve elmelikulkuddususselamul mu’minul muheyminul ‘aziyzul cebbarul mutekebbiru subhanallahi ‘amma yuşrikune.

Huvallahul halikul – bariy-ulmusavviru lehum’esma ulhusna yusebbihu lehu ma fiyssemavati vel’ardı. Ve huvel’aziyzulhakiymu. (amin)”

Bir Isi Baglamak Icin Dua - Bir İşi Bağlamak İçin DuaPin
Bir İşi Bağlamak İçin Dua

İşlerin Yolunda Gitmesi İçin Dua

İşlerin Yolunda Gitmesi İçin Dua, oldukça etkili bir dua olma özelliği taşımaktadır. İnsanların günlük hayattaki mutluluğunun ve motivasyonunun yüksek olması için özel ve profesyonel hayatımızda yaptığımız işlerin istediğimiz gibi gitmesi gerekir. Karşılaştığımız zorluklar veya engeller önü sonunda moralimizi bozmayı başarır. Enerjimizi tüketir ve kendimizi oldukça kötü hissetmemize neden olur. Bu yüzden iyi bir hayat sürmek ve işinizde başarılı olmak için çok çalışmalı ve aynı zamanda dua etmeyi de hiçbir zaman unutmamalısınız. Dua, tüm zor kapıları açan bir ibadet şeklidir.

Kişi, yaptığı duaların eksik veya yanlış olduğunu söylese bile, hayatları boyunca yapacakları duaları tamamlayabilirler. Tek yapmanız gereken biraz zaman ayırmak. Ne kadar uzun veya daha az olduğu önemli değil. Kendinizi dua etmeye motive etmeniz ve okuyacağınız dualara odaklanmanız önemlidir. Bir süre sonra bunu alışkanlık haline getirecek ve hayatınızın bir parçası olarak her zaman dua etmeye vakit ayıracaksınız. Aslında, yapmazsanız, kendinizi suçlu hissedeceksiniz ve aynı zamanda bir şeylerin eksik olduğunu da fark edeceksiniz.

İşlerin Yolunda Gitmesi İçin Dua konusu işte böyle zamanlarda çok önemli olmaktadır. Çalışma hayatımız için iyi sonuçlar dilemek ve bizim için her şeyin iyi olmasını ummak son derece önemlidir. Çünkü bazen çok fazla arzu edilmekte olan bir şey zarar getirir, kişiye iyi gelmez. Bizler her zaman helal kazanmaya çalışmalı, haramdan kesinlikle uzak durmalı, kendimize iyilikler etmeyi istemeliyiz ve çok dua etmeyi ihmal etmemeliyiz.

“Allahümme ya Rabbi Cebrâîle ve Mîkâile ve İsrâfile ve Azrâile ve İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube ve münzilel berakâti vet Tevrâti vez-Zebûri vel İncili vel Furkan. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billahil aliyyil azim. Lâ ilâhe illallahül melikül hakkul mübin. Muhammedü-Resülüllahi sadikul va’dil emin. Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Hayyu, Ya Kayyum, Ya zel Celali vel İkram. Es’elüke ya Rabbel arşil azimi en yerzükani rizkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer Rahimin. Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernüş, Debernüş, Şazenüş, Kefetatayyuş, Kıtmîr.”

İşlerin Açılması İçin Okunacak Dualar

İşlerin Açılması İçin Okunacak Dualar ve diğer İslami uygulamalar, Allah’ın izniyle işine bolluk ve bereketlilik gelmesini istemekte olan kimseler tarafından sık sık gündeme getirilmektedir. Maddi ve manevi olarak kendilerini zenginleştirmek isteyen Müslümanlar, Cenab-ı Hakk’tan işlerinin son derece hayırlara vesile olmasını dilerler. Sahih dini kaynaklarımızda da belirtilmekte olduğu gibi, müminlerin bereket elde etmeleri için pek çok dua ve sure mevcuttur.

İşlerin Açılması İçin Okunacak Dualar konusunda oldukça güvenilir İslam kaynakları ve din alimleri tarafından birçok manevi uygulamanın önerilmekte olduğu gözlemlenmiştir. Cenab-ı Hakk’tan bolluk için dua edenler, yeteri kadar çok çalıştıktan ve tüm işlerini düzene sokmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıktan sonra, Allah’ın razı olacağı bu belirli duaları okuyarak kısa sürede bolluk ve berekete kavuşabilir, bu sayede de işlerine daha sıkı sarılabilirler.

“”Bismillahirrahmanirrahim. Kulillahumme malikel mülki tü’til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüızzü men teşaü vetüzillü men teşaü bi yedikel hayr inneke ala külli şey’in kadir Tülicül leyle fin nehari ve tülicün nehara fil leyli ve tuhricül hayye minel meyyiti ve tuticül meyyite minel hayyi ve terzüku men teşaü bi gayri hisab.”

Dualar Kategorimizdeki bulunan yazılarımızı okuyabilir bu şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Not: Bu makalede bulunan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir