Büyü

Cinlerden Yardım Almak Günah mı?

Cinlerden Yardım Almak Günah mı?

Cinlerden Yardım Almak Günah mı? sorusuna verilen cevaplar cinlerden herhangi bir yardım alınamayacağı yönündedir. Bu yüzden yardım alınamayacağı için herhangi bir günaha girme söz konusu değildir. Birçok kişi aynı zamanda cinlerin tüm hastalıklara şifa olup olmadığı gibi soruları da sık sık sormaktadır.

Ancak bunun mümkün olmadığına dair cevaplar olsa da aslında medyumlar bu konuda bilinçli kişilerdir. Medyumluk mesleğinin dışında kalan kişiler tarafından cinlere yakarış ve yardım çağrısı yapılmamalıdır. Çünkü alanında uzman olmayan kişiler tarafından yürütülen süreç çok  farklı sonuçlara yol açacaktır. Ne de olsa medyumlar bu konuda eğitilmiş ve çağrı konusunda deneyimlidirler.

Cinlerden Yardım Almak Günah mı konusu ile birlikte ortaya çıkan bir yanılgı vardır ki bu da cinlerin insanlara yardım ettiğidir. Cinlerin hastalıkları iyileştirmesi, ameliyat etmesi, geleceği tahmin etmesi, büyü bozması doğru bir bilgi değildir. Cinler insanlara asla yardım edemezler. İster Müslüman bir cin ister inanmayan bir cin olsun, hiçbir cin yardımda bulunamaz. Yardım ancak Allah’tan gelir.

Cinlerle Temas Kurulabilir mi?

Cinlerle Temas Kurulabilir mi sorusunun cevabı kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Bazı insanların ruhları cinlerle, yani ilişki kurmak için temasa geçebilir. Bu  insanlar hızla transa geçebilir ve hızla kontrolünü kaybedebilir. Bu nedenle böyle bir akıl sahibi insanlar cinler alemine girebilir, akıllarına girebilir ve dillerini ve iletişim yöntemlerini kullanarak iletişim kurabilirler.

Bu bir doğa ve yapı meselesidir. Ancak bu, insan üstünlüğü olarak yorumlanmamalıdır. Kişi bildiği bazı isim ve kelimeleri kullanarak gizli kilitler açabilir ve cinlerle temasa geçebilir, ancak cinler kendilerine verilmeyen imkânları kullanamazlar. Bu itibarla cinlerden herkes faydalanamaz ve hiç kimse onları bütün arzuları için kullanamaz.

Cinlerle Temas Kurulabilir mi sorusunun cevabı kurulabilir şeklindedir ancak iletişim kurmak bir rehber, yol gösterici ve bu işte yetkin olmayı gerektirir. Süreçler, ilkeler, bazı kurallar ve yönergeler olmadan hatalara düşmek ve yanlış yönlendirmelerle karşılaşmak çok olası bir durumdur. Bu olası durum karşısında psikolojik anlamda çok yıpranabilir ve günlük hayattaki rutinleri uygulamaya çalışırken güçlük yaşayabilirsiniz.

Cinlerden Yardim Almak Gunah mi - Cinlerden Yardım Almak Günah mı?Pin
Cinlerden Yardım Almak Günah mı?

Cin Çağırmak Günah mıdır?

Cin Çağırmak Günah mıdır sorusu sık sık gündeme gelen bir sorudur. Cin çağırmak, onlarla temasa geçmeye çalışmak günah değildir ama kötü niyetle yapmaya çalışmak da kesinlikle doğru değildir. Cinlere ve her şeye hükümdar olarak gönderilen insan; akıl, hafıza, yargı ve ibadetle, tabiat ve yaratıcı fıtratı bakımından cinlerden üstündür. Bu nedenle de onlarla iletişime geçmek adına cin çağırma uygulaması yapmak mantıklı olmayacaktır.

Cin Çağırmak Günah mıdır konusunda oldukça dikkatli olmanız gereken bazı noktalar vardır. İnsanların cinlerle teması Hz. Muhammed döneminde yasaklanmıştır. Cin çağırmak isteyen kişinin amacı o yıllarda da gelecekten bilgi almaktı. Ancak bu mümkün değildir. Elde edilen bilgilere göre cinlerin suresi inmeden önce cinler gökyüzünde dolaşarak gelecek hakkında bilgi alabiliyorlardı. Ama bir gün, göktaşları öğrenmek isteyenleri gökyüzüne doğru kovaladı.

Yeryüzüne gelip sebebini araştırdıklarında Cin Suresinin Hz. Muhammed’e indirildiğini anlarlar. O tarihten sonra gelecek hakkında daha fazla bilgi sahibi olma isteği engellenmiştir. Tüm bunlara rağmen böyle bir uygulama yapacaksanız işinin ehli medyum hocalardan yardım almanız çok daha doğru bir yaklaşım olacaktır.  Aksi taktirde karşılaşmak istemeyeceğiniz sorunlar yaşayabilir, bu durumdan psikolojik anlamda oldukça kötü etkilenebilir, günlük hayata ayak uydurmakta güçlük çekebilirsiniz.

Cin Suresi ve Anlamı Nedir?

Cin Suresi ve Anlamı Nedir sorusu daha doğru bilgilere ulaşmak isteyen insanlar tarafından sık sık sorulur. Cin Suresi, Kuran’ın 72. suresidir. 28 ayetten oluşmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi cinler ve bunlarla ilgili meseleler hakkında bilgi veren bir sure olarak geçmektedir.

Cin Suresi ve Anlamı Nedir sorusuna yönelik Cin suresine ve manasına bakıldığında, Allah’ın kullarına hadislerle birlikte pek çok bilgi verdiği sure olarak kabul edilir. Bu surede cinlerin genel olarak zikredilmesinden dolayı adını buradan almıştır. Bu surede manevi değerler bilgisinin verildiği bilinmektedir. Cinlerin özelliklerinden de bahseder. Cinler de insanlar gibi evlenebilirler. Evlendikten sonra çoğalabilirler. Çıplak gözle görülmeseler de çok kısa sürede büyük mesafeler kat edebilirler. Aynı zamanda herkesi görebilirler.

Büyü kategorimizi inceleyerek diğer makalelerimize de ulaşabilirsiniz.

Not: Bu makalede bulunan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir