Evlilik Duaları

Evlenme Duası

Evlenme Duası yapmak isteyen insanlar bu tarz duaların hangi durumlarda ve nasıl yapılacağını, nasıl işe yaradığını merak ediyorlar ve bundan dolayı da Evlenme Duası şeklinde pek çok araştırma yapıyorlar. Genellikle belirli bir yaşa ve olgunluğa gelmiş olan insanların evlenmeleri ve artık mutlu bir hayat sürmesi gerekiyor.

Bayanlarda 23 ila 25, erkeklerde ise 25 yaş olarak bilinen ve bu yasa geldiği zaman insanların evlenmesi gerektiği düşüncesi meydana geliyor. Ama bu yaşa gelmiş ve henüz evlenmemiş insanların evlenmesi ve mutlu bir yaşam sürmesi için yapılan dualar evlenme dualarıdır. Bu dualar yapıldığı zaman insanlar daha çabuk evleniyorlar.

Evlenme duası, evlilik için yapılan özel bir ibadettir. Evlilik, hayatımızın en önemli dönüm noktalarından biridir ve pek çok kişi için bir ömür boyu sürecek birlikteliğin başlangıcını simgeler. Evlenme duaları da bu önemli süreci kolaylaştırmak, huzurlu ve mutlu bir evliliğe adım atmak için yapılır. Evlilik öncesi veya evlilik sürecinde yapılan bu dua, çiftlerin birbirine olan sevgisini ve bağlılığını pekiştirmek, evlilikteki sorunları azaltmak ve güzel bir başlangıç yapmak için etkili olabilir.

Evlilik Duaları

Evlilik geçmişten günümüze kadar gelmiş olan insanlığın devam etmesi için süregelmiş bir durum olarak günümüzde yer almaktadır.  Evlilik yalnızca toplumu devam ettirmek için değil aynı zamanda da Peygamber Efendimiz ( SAV)’in sünneti olduğu için de yapılması gereken bir durum. Ayrıca insan toplumunun devamı ve insanların soylarının devam ettirmeleri konusunda evlilik son derece önemli bir geçiş evresidir.

Evlilik Duaları uzun süre bekleyip evlenmeyen insanların talep ettikleri dua türüdür. İnsanlar kafalarına ve gönüllerine göre hitap eden kişileri hayatlarına aldığı zaman ve onun için iyice tanıdığı zaman evlenip mutlu bir yaşam kurmak çoluk çocuğu kavuşmak isterler.

Evlilik ile ilgili söylenen bekarlık sultanlıktır sözü her ne kadar insanlar tarafından kullanılsa da insanlar er ya da geç belli bir olgunluğa geldikleri zaman illa ki biri ile bir gönül bağı kurmak ve evlenmek isterler. Evliliğin yapılma amacı ise saygı sevgi ve güven çerçevesi içinde bir yaşam sürmek ve sevdiği insan ile mutlu bir birlikte yaşayıp bir aile ortamı kurmaktır. Aklından evlilik düşüncesi olan ama bir türlü evlenmeyen ya da aklına yatan birini bulamayan insanlar için Evlilik Duaları  ve kısmet açma duaları okunmaktadır. Bu sayede de insanlar gönüllerine ve akıllarına yatan birisini bulurlar.

Yapılan bu dualar sayesinde evlendim demek için aklına ve gönlüne göre birisini bulmak isteyen insanlar Allah’ın rızasını almak için ona dualar etmesi gerekir. Bu tür dualar genellikle evlenmek ve mutlu bir evlilik kurmak amacı ile edilen dualar arasında yer almaktadır. Uzun zamandır evlenmek gibi bir planı olan bir kişi eşinin yanına yakışır ve hayırlı bir eş olması amacı ile de evlilik duası yapmaktadır. Bu dualar edilirken önemli olan doğru cümle ve dualar ile dua etmek ve isteklerinizi o şekilde belirmeniz gerekiyor. Duaları doğru bir şekilde yapmak kişilerin evlilik ve kısmet kapılarını açabilir ve onları doğru kişiler ile karşılaştırır.

Evlenme Duasi 1024x1024 - Evlenme DuasıPin
Evlenme Duası

Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua

Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua hayırlı bir eşi ve güzel bir havası olmasını isteyen kişiler için önerilecek yol da namaz ve duadan geçmektedir. Hayırlı bir eşe sahip olup evlenmek isteyen kişiler Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua ile isteklerini Allah’a ellerini açıp dua ettikleri zaman duaları kabul olması halinde bunu gerçekleştirebilirler. En doğru kelime ve cümleleri kullanıp ve Kuran’ı Kerim de geçen duaların okunması halinde, evlilik duası yapmak ve hayırlı bir eşe sahip olup mutlu bir hayat sürmek mümkün bir durumdur.  Ama edilen duaların doğru bir şekilde ve doğru zamanlarda yapılması ve abdest alınarak yapılması çok önemlidir.

Hayırlı Evlilik İçin Dua

Hayırlı Evlilik İçin Dua okunduğu zaman evlenmek isteyen erkekler ve bayanlar bu dua sayesinde muratlarının gerçek olması için bol bol bu duaları okurlar.

Hayırlı Evlilik İçin Dua aynı şekilde evlenme çağına gelmiş çocuklar için anne ve babalar da bu duayı okuyarak evlatlarının hayırlı bir evlilik yapmaları için yüce Allah’a el açıp dualar edebilirler.

Bu tarz dualar için Kur’an-ı Kerim’den ayetleri bulup onları okuyabilirler. Fakat evlilik duaları okunurken abdest alınıp okunması daha doğru olur ve duanız kabul olacaktır. Zira abdest yalnızca bedensel temizlik anlamı taşımaktadır. Abdest alıp dua etmek hem duaya gösterilen önemi ifade eder hem de huşu için dua etmeye vesile olmaktadır. Doğru şekilde yapılan dualar daima kabul olur ve insanlar muratlarına ererler.

Etkili bir şekilde yapılması kaydıyla birçok kişinin bu duanın faydasını göreceği kesindir. Burada dikkat edilmesi gereken alim bir kişi eşliğinde bu duanın yapılmasıdır. Aksi halde faydası olmayacaktır.

Evlenme Duası Nedir?

Evlenme duası, evlenmek isteyen kişilerin Allah’a yönelerek yapmış oldukları bir tür ibadettir. Evlilik, Müslüman toplumda önemli bir adımdır ve bu adımın hayırlı bir şekilde atılması için dua etmek önerilir. Evlenme duaları, evlenecek kişinin hayırlı bir eşle karşılaşması ve evlilik sürecinin kolaylıkla gerçekleşmesi için yapılır. Bu dua, Allah’a evlilik isteğinizi bildirerek ve evliliğin önemli bir dönüm noktası olduğunu adına yakışır bir şekilde gerçekleşmesini dilemek amacıyla yapılır.

Evlenme duasının pek çok faydası bulunmaktadır. Öncelikle, dua eden kişi, evlilik sürecindeki tüm zorlukların aşılmasını ve kolaylıkla gerçekleşmesini Allah’tan dilemektedir. Evlenme duaları, kişinin kendisine uygun, hayırlı bir eş ile karşılaşmasını sağlayabilir. Ayrıca, evlilik duası kişinin evlilikteki sorumluluklarını yerine getirebilme ve mutlu bir birliktelik sürdürebilme gücü kazandırabilir. Dua etmek, kişiye iç huzuru verir ve evlilik sürecindeki kaygıları azaltarak daha olumlu bir beklenti içinde olmasına yardımcı olur.

Evlenme duasının etkileri kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak evlenme duaları, dua eden kişinin evlilik sürecine olumlu yönde etki eder. Evlilik duası ile evlenmek isteyen kişi, Allah’a yönelerek niyetini dile getirir ve evlilik sürecinin kolaylıkla gerçekleşmesini diler. Bu dua, kişinin evleneceği kişiyle uyumlu olmasını ve mutlu bir birliktelik yaşamasını sağlar. Ayrıca, evlenme duası kişinin kendisini daha güvende hissetmesine ve evlilik sürecinde karşılaşabileceği zorlukları aşabilme gücü kazanmasına yardımcı olabilir. Bu dua, kişinin iman gücünü artırarak evlilik sürecine daha olumlu bir şekilde yaklaşmasını sağlar.

Evlilik Duaları kategorimizde evlilik ile ilgili bir çok yazımızı okuyabilirsiniz.

Not: Bu makalede bulunan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. Kadirrr dedi ki:

  ismail hocama bende işlem yaptırdım çok uzatmadan şöyle anlatayım kız arkadaşım ile 5 yıldır sevgiliydik evlenme konusu geçtiğinde hazır olmadığını söylüyordu bana bir çok defa anlayışlı oldum hiç zorlamadım ama artık bende bir yuva kurmak istiyordum kız arkadaşımı da çok seviyordum onu kırmadan üzmeden zorlamadan evlenmeye ikna etmek istiyordum daha önce evlenme duası için ismail hocadan destek alan bir arkadaşım önerisinde ismail hoca ile iletişime geçtim arkadaşım önerdiği için gönlüm çok rahattı işlemden sonra kız arkadaşım yavaş yavaş evlilik lafları etmeye başladı kendisi de sıçak bakıyor artık en güzel yanıda ben değil kendisi evlilik konularını açıyor sevdiğimin gönlünü kırmadan ne güzel kendisi istemeye başladı hepside hocam sayesinde oldu

 2. Gülnur dedi ki:

  Herkese selamlar evleneceğim adamın ailesi ile sorunlar yaşadık iki aile bazı konular yüzünden anlaşamadılar hem onun ailesi hemde benim ailem evlenmemize çok sıcak bakmıyorlardı artık beni ve sevdiğim kişi çok etkiledi bu durum daha önce bu konular ile ilgili bilgim yoktu bi arkadaşımdan duydum böyle şeylerin olduğunu evlenme duası diye şeyler var dedi bana gerçekçi olmak gerekirse pekte inanmadım aslında ama yapabileceğim pek birşey olmadığı için internetten araştırma yaptım güvenilebilecek ismail hoca olduğunu gördüm ha birde araştırma yaparken bir çok kişinin dolandırılıdığınıda okudum bu yüzden tedirgin olmadım dersem yalan olur neyse hocama durumu anlattım kendiside bana güzelce izah etti yaptığı işlemi bende kabul ettim ve işlemlere başladık her iki aile için bana göre imkansızdı böyle birşeyin gerçekleşeceği 20-25 gün kullandıktan sonra erkek arkadaşım ailesinin yumuşadığını söyledi ama benim ailem daha soğuk bakıyordu evliliğimize belli bir süre geçtikten sonra annem eğerki onlarda istiyorlarsa buyursun gelsinler dedi geldiklerinde anlaşamadıkları konulara gülüp geçtiler sinirim bozulmadı desem yalan olur yami en başta gülüp geçseydinizde bizde böyle uğraşmasaydık ama her işte vardır bir hayır muhakak istisnasız bunların hepsi ismail hocam sayesinde gerçekleşti iyiki kendisini aramışım erkek çocuğum olursa adını ismail koyacam nede olsa mübarek bir isim

 3. Cavit dedi ki:

  Arkadaşlar ismail hoca süper bir insan imkansız denilen evliliği onun vesilesi ile oldu yanınızdaki en güveneceğiniz insandan bile daha çok güvenebilirsiniz

 4. Gizli Kişi dedi ki:

  ismail hocamla bende işleme başladım hayırlısıyla şuanda hazırlanıyor işlemim inanılmaz heyecanlıyım işlemin sonucu buraya yazacağım şuanda tek söyleyebileceğim ismail hoca her soruma hiç usanmadan cevap verdi

  1. Gizli Kişi dedi ki:

   Merhaba arkadaşlar daha önce işlem yaptırdığımı yazmıştım sonuçla ilgili bilgi vermek istiyorm ismail hocam kadar dürüst ismail hocam kadar güvenilir birisini daha önce hiç görmedim çok şükr yaptığı işlem olumlu oldu herkese tavsiye ediyorum ismail hocamı

 5. Rüya dedi ki:

  Herkese merhaba arkadaşlar benim adım rüya. Birisiyle aşk yaşadım ve ileri derecede aşık oldum kendsinne evlilik konusu geçtiğinde hep kaçıyordu sırf bu yüzden bir kaç kere ayrıldık bile kendisiyle hatta benimle gecici bir ilişki bile yaşadığını düşündüm herkes gibi bi geçn kızın istediği gibi telli duvaklı evimden gelin olarak çıkmaktı ailemde biliyordu erkek arkadaşımı onlar bana baskı yaptıkça psikolojim daha da çok bozuldu çıkmazdaydım desem yeridir yani çaresizlikten araştırma yaptım hatta 2 3 kere dolandırdım umudum hiç kalmamıştı artık ne yapacağımı bile bilmiyordum daha sonra ismal hocamın sitesini gördüm inanılmaz derecede umutsuzdum haklı olarak şüphelerim vardı daha önce dolandırıldığım için ismail hocamı aradım bilgi aldım çok güzel anlattı ama hala şüphelerim vardı hemen işlem yaptırmadım 1 hafta kadar bekledim o sıra erkek arkadaşımla ayrılık yaşadık tekrardan o kadar çaresiz kaldımki inanmaya inanmaya ismail hocaya işlem yaptırdım işlem elime ulaştıktan sonra ismail hocamın vermiş olduğu talimatlarla işleme başladım tek pişmanlığım ismail hocama işlem yaptırmak için 1 hafta beklemek olmuştu 12. gün erkek arkadaşım bana döndü öyle bir döndükü evlilik teklifi ile geldi o anki mutluluğumu anlatamam zaten o anki heyecanla belli bir bülümünü hatırlamıyorum bile mutluluktan ağlamaktan gözlerim şişti çğnkü aylarca uğraştım psikolojim bozuldu aile baskısı herşey üst üste gelmişti duygu patlaması yaşadım adeta ama sonunda erkek arkadaşım evlenme teklifini yaptı yakın zamanda beni istemeye gelecekler söz yapılacak son umudum olan ismail hoca vesile ile oldu bunların hepsi yazılacak çok şey var aslında arkadaşlar size tek tavsiyem benim gibi beklemeyin geç oldu güç oldu ama oldu siz gecikmeyin

 6. Bahri dedi ki:

  Kız arkadaşımla bir birimizi çok seviyorduk ama ailesi evlenmemize razı gelmedi mezhep farklılığından dolayı hepimiz allahığın yarattığıyız işimdi güçümde birisiyim en güzelinden evimede bakarım ne alkol ne sigara nede gece hayatım var ama bunları önemsemeyip mezhep farklılığından dolayı sevdiğimi bana vermediler internette gezinirken ismail hocamın sitesini gördüm siteyi incelediğimde evlenme duası diye bir makalesini okudum bir çok kişiye derman olmuş daha sonra iletişime geçtim durumu anlattım ve bu konuda bana yardımcı olabileceğini söyledi vefk işlemi hazırlayıp kargo ile bana gönderdi hocam ben kullanmaya başladıktan bir süre sonra kız arkadaşım tekrar konuyu ailesine açmış ve çok şükürki sıcak bakmaya başlamışlar ben bir süre daha beklemeyi tercih ettim nede olsa sabreden muradına erermiş diye allahıma binlerce şükür ismail hocamında sayesinde bizde muradımıza erdik sevdiğimi bana verdiler iyiki hocamın web sitesine denk geldim allahım ondan binlerce razı olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

821