Dualar

Şansın Açılması İçin Edilecek Dualar Nelerdir?

Şansın Açılması İçin Edilecek Dualar Nelerdir?

Şansın Açılması İçin Edilecek Dualar Nelerdir? sorusu şans ve baht açıklığı konusunda sıklıkla sorulan sorular arasında yer almaktır. Kişi şansının ve bahtının açılmasını istemesi durumunda özellikle cuma günlerinde 7 kere şans açıklığı duasını okumalıdır. Şans duası aynı zamanda İslami kitaplarda ve kültürlerde baht duası olarak da bilinmektedir. Her iki anlam tek bir duanın ve amacın gerçekleşmesi amacıyla okunmaktadır.

Şansın Açılması İçin Edilecek Dualar Nelerdir sorusu birçok kaynakta yazılı bilgiler içinde kişinin beklediği şansının ve bahtının anında açılması konusunda etkili bir dua bilgisi içinde cevaplandırılmaktadır. Kişi kaderini çoğu zaman kendi eliyle çizecektir. Allah kişi için kaderinde rol oynayacak, kişiyi kader içinde hareket ettirecek düşünceleri ve davranışları da vermektedir. Kader bir alın yazısı ya da alın çizgisi olarak da halk tarafından bilinerek kullanılmaktadır.

Şansın Açılması İçin Neler Yapılmalıdır?

Şansın Açılması İçin Neler Yapılmalıdır sorusunun cevapları arasında şans duası, kısmet açma duası ve büyüleri bulunmaktadır. Özellikle günümüzde şans duasına ilgili duyulmaktadır. İslam dininde şans kelimesi çok sık kullanılmamaktadır. Şans olarak tanımlanan bir kelimenin bulunmaması ve yerine daha çok baht kelimesinin kullanımı kişilerin şans ve baht konusunda daha fazla araştırma yapmasına neden olmaktadır. Kişi kendi istek ve niyeti içinde şansının açılması için neler yapacağını araştırabilir, medyum hocalara giderek bilgi alabilir ya da evde tek başına bir ortamda duasını okuyabilir.

Şansın Açılması İçin Neler Yapılmalıdır sorusu günümüzde şans kapanması sorunuyla karşılaşan insanlar tarafından sorulan bir soru olmaktadır. Baht açıklığı için kişi manevi olarak kalbinde ferahlık oluşumu için Allah’a dua etmeli ve ona yalvarmalıdır. Maneviyatını artmasını isteyen ve bahtının da açılmasını isteyenler baht açıklığı duasını okumalıdır. Kişi kendi başına duayı okuyabilir. Tek bir baht veya şans duası yoktur. 7 adet baht duası bulunmaktadır. 7 adet duanın her biri bir şansın ve kapısının açılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle duanın kıymeti içinde duayı okumak gerekmektedir.

Sansin Acilmasi Icin Edilecek Dualar Nelerdir - Şansın Açılması İçin Edilecek Dualar Nelerdir?Pin
Şansın Açılması İçin Edilecek Dualar Nelerdir?

Şansın Açılması İçin Edilecek Dualar Hangileridir?

Şansın Açılması İçin Edilecek Dualar Hangileridir sorusu etkili ve dini kitaplarda da yer alan baht duası diğer adıyla da şans duası halkında bilgi almak amacıyla sorulmaktadır. Allah’a şans ve baht açıklığı için dua etmek, el açmak yakarak, yalvarmak duanın kabulünü sağlayacak olan faktörlerdir. Şansın açılması ve ömür boyunca açık kalması için besmele çekilerek günde 7 kere olacak şekilde en az 15 gün boyunca şans duası okunması gerekmektedir. Sanal ortamlarda da baht açıklığı dualarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Arapça ve Türkçe olarak da baht açıklığı duası bulunmaktadır.

Şansın Açılması İçin Edilecek Dualar Hangileridir sorusu ve konusuyla ilgili olarak birçok ipucu ve bilgiler bulunmaktadır. Şans kapanması genç, yaşlı fark etmeden birçok kişide görülen bir durumdur. Şansın açılması için kişinin hangi konuda ve istek içinde şans duasını okuyacağını belirlemesi gerekmektedir. Şans duaları maddi konularda şansı artırmak için, istek gerçekleştirmek için, anne ve babaların çocuklarının hayırlı olmasını istemeleri ve zor durumlardan kurtulmak isteyenler için farklı şans duaları vardır. Özel yaşamda kısmet ve evlilik konularında da okunacak dualar bulunmaktadır.

“Allâhu latîfun bi ibâdihî yerzuku men yeşâu, ve huvel kavîyyul azîz Allahümme ya Latifu ya Allah ya Kerimu ya Allah ya Ganiyyu ya Allah ya Fettah ya Allah ya Rezzak ya Allah Allahumme rabbena enzil aleyna maideten mines-semai tekunu lena îden li-evvelina ve ahirina ve ayeten minke verzukna ve ente hayrur-razigîn Allâhu latîfun bi ibâdihî yerzuku men yeşâu, ve huvel kavîyyul azîz Allahümme ya Latifu ya Allah ya Kerimu ya Allah ya Ganiyyu ya Allah ya Fettah ya Allah ya Rezzak ya Allah Allahumme rabbena enzil aleyna maideten mines-semai tekunu lena îden li-evvelina ve ahirina ve ayeten minke verzukna ve ente hayrur-razigîn.”

Kısmet ve Şans Duaları

Kısmet ve Şans Duaları hayırlı olanı isteyenler ve hayırlı evlilik yapmak isteyenlerin araştırdıkları konular arsında bulunmaktadır. Kısmet ve şans duası aynı zamanda kişinin rızkının bollaşmasında, hayır ve bereketli iş yaşamının artmasında ve evlilik konusunda adım atılmasına yardımcı olmaktadır. Kısmet açılması çoğu zaman büyüler ile de yapılmaktadır. Büyüye başvuru yapmadan evde dualar okuyarak ve kendilerine uygun dua okuma ritüeli yapmak isteyenlerin merak ettikleri dualar olmaktadır.

Kısmet ve Şans Duaları kişinin kapanan şansının ve kısmetinin kısa zamanda açılarak mutlu, huzurlu ve hayırlı bir hayatın başlamasına yardımcı olmak amacıyla da okunmaktadır. Kısmet ve şansını açtırmak ve getirmek isteyenler son dönemlerde dualar okuyarak da uygun ritüeller içinde duaları etkili olarak okumaya devam etmektedir. Şansın açık tutulması kişi hayatı boyunca kısmet ve diğer konularda da sorun yaşamadan istenilen şeylere ulaşılmasını sağlamaktadır. Şans duaları bahtın açıklığını kişi ölümüne kadar sürdürmek amacıyla çok etkili ve uzun sürelerde de tesirini göstermeye devam eden bir dua olmaktadır.

“Elhamdü lillahillezi men veseka bihi lem yekün ileyye. Ve kulil hamdülillahillezi lem yettehiz veleden ve lem yekün lehü şerikün fil mülki ve lem yekün lehü veliyyün minez zülli ve kebbirhü tekbira. Allahü ekber Allahü ekber la ilahe illallahü vallahü ekber Allahü ekber ve lillahil hamd. Ve sübhanallahi bükraten ve esila. Hasbünallahi ve ni’mel vekil. Ni’mel mevla ve ni’men nasir. Ğufraneke rabbena ve ileykel masir. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim. Ve sallallahü ala seyyidina Muhammed in ve alihi ve sahbihi ecmein. Allahümme ya alimes sırrı venneca ve ya kaşifed durrü vel belva icalli min emri ferecen ve mahracen birahmetike ya erhamer rahimin.

Allahümme lekel hamdü ve ileykel müşteka ve entel müsteanü ve aleyket tükelani ela ilallahi tasirül umur. Feseyekfikehümullahü ve hüves semiul alim. Ve sallallahü ala seyyidina Muhammed in ve alihit tayyibinet tahirin. Vel hamdülillahi rabbil alemin. Ya Allah Ya Allah Ya Allah Ya Rabbi Ya Rabbi Ya Rabbi eselüke bismikel azimül muazzamü en terzukni rizkan halalan tayyiben ve veleden salihan bi rahmetike ya erhamer rahimin. Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente halakteni ve en abdike ve ena ala ahdike ve va’düke ma süteta’tü euzü bike min şerrima sana’tü ebuüleke bini’metike aleyye ve ebuü bizenbi fağfirli zünübi fe innehi la yağfirüz zünübe illa ente bi rahmetike ya erhamer rahimin.”

“Allahümme Rabbe’s-semâvâti’s-seb’i Rabbi’l-Arşi’l-Azîmi, Rabbenâ ve Rabbe Külli şey’in Münzile’t-Tevrâti ve’l-İncîli ve’l-Kur’âni Fâli-ki’l-Hebbi Vennevâ. Eûzü bike min şerri külli şey’in ente âhizün binâsiyetihî, ente’l-Evvelüfeleyse kableke şey’ün ve ente’l-Âhirü feleyse ba’deke şey’ün ve ente’z-Zâhirü feleyse fevkake şey’ün ve ente’l-Bâtınü feleyse dûneke şey’ün. Akdi anni’d-deyne ve ağni mine’l-fakri.”

Dualar Kategorimizdeki bulunan yazılarımızı okuyabilir bu şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Not: Bu makalede bulunan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir