Evlilik Duaları

21 Günde Evlenme Duası

Evlenmek için hayırlı bir eş arayan Allah’ın izniyle evlenmek isteyen ama bir türlü kısmet bulamayan insanlar için 21 Günde Evlenme Duası okuyarak kendilerine en hayırlı olan eşi bulurlar. Bu dua halk arasında 40 günde evlendirme duası olarak da bilinmektedir. Hatta bazı kaynaklarda daha da ileri giderek bu duaya 21 günde evlenme duası olarak da adlandırılan bir duadır. Fakat bu tür dualar okunurken bilmeniz gerekli ki kısmet ve nasip ancak Allah katından gelir.

Evlilik günümüzde de geçmişte de çok önemli olan bir müessese olarak yer almaktadır. Kötü bir evlilik yapıp yaşamınızı karartmak yerine hiç evlenmeniz daha iyidir bekar olup kendini yalnız hisseden ve bir an evvel hayırlı bir kısmet ile evlenip aile kurup huzur dolu yaşamak isteyen kişiler Allah’a en kısa yoldan nasıl dua edebileceğini araştırıp doğru şekilde dua ettikleri zaman muratlarına erişirler. Bekar olanlar evlilik için okunan erkenden evlenip huzur içinde yaşamaları için niyet alıp Allah’tan niyaz ederler.

Evlenme Duası Nedir?

Evlenme Duası Nedir dendiği zaman akla ilk gelen evlilik yaşına gelip de hayırlı bir kısmet bulamayan kişilerin ettiği dualardır. İslam dininde bir mümin istediği her zaman Allah’a el açıp dua edebilir. Bu hususta hiçbir şekilde kısıtlama bulunmamaktadır.  Yalnızca dikkat edilmesi gerek nokta dua yapılırken vaktin kişinin kendini rahat hissedeceğiniz içten dua edeceği bir zaman da yapılması gerekiyor.

Ayrıca dua edilirken bulunduğunuz konumun temiz olması da çok önemlidir. Fakat duaların daha makbul olduğu ve dualara icabetin güçlü olduğu hayırlı zamanlar da bulunmaktadır. Söz konusu olan hayırlı vakitlerde dua etmek daha hayırlı sonuçların alınmasına vesile olacak.

Evlenme Duası Nedir  sorusunun en güzel yanıtı ise evlenmek isteyip de hayırlı bir kısmet bulamayan kişilerin hayırlı kısmet bulmak için yapılan dua olarak tanımlanabilir. Bu duaların yapılmasını için en hayırlı kabul edilen vakit ise perşembeyi Cuma gününe bağlayan gece olarak bilinmektedir. Bu vakit içinde yapılan dualar daha güçlü biçimde kabul olduğuna dair pek çok büyük âlim tarafından beyan edilmiştir.

Dikkatinizi Çekecek Bir Diğer Makalemiz. Evlilik Duası Nedir

21 Gunde Evlenme Duasi 1024x1024 - 21 Günde Evlenme DuasıPin

Evlenme Duasının Faydaları

Evlenme Duasının Faydaları  arasındaki en önemlisi de bizin Allah’ın huzuruna çıkıp sık sık dua ederek karşımıza çıkacak kötü davranışlı insanlardan uzak tutması yer almaktadır.  Evlenme duası yapıldığı zaman ahlak temizliği de sağlanmaktadır. Bu sayede insanların Allah’a olan sorumlulukların farklarına varmaları da sağlanıyor. Dua ettiğiniz zaman iyi bir Müslüman olmak adına çeşitli adımlar atmanıza da vesile olacaktır. Dua etmek bizim iyi ahlaklı ve güzel edep sahibi olmamıza sebep olmaktadır.

Evlilik için ya da başka bir amaç için dua eden bir kişi kendini daha mutlu ve huzurlu hissedecek.  Aynı zamanda dualar sayesinde insanların ruh sağlığı da etkilenecektir.

Evlenme Duasının Faydaları içinde birçok güzellikte yer almaktadır. Bunlar sadece evlilik amacı ile edilen dualar için geçerli bir durumdur. Çünkü bir iş ya da hayatınıza yeni bir adim attığınız zaman edilen dualar sizin için en hayırlısı olacaktır. Allah sevgisi ve korkusu olan kişiler devamlı olarak dua edip kendilerine fayda sağlar. Bütün yapılan dualar insanlar için çok hayırlıdır.

Evlilik amaçlı yapılan dualar ise insanların evlilik yaşamında yaşayacakları problemleri, eş seçimini en iyi şekilde olması amacı ile yapılan duadır. Bu şekilde yapılan dualar sayesindedir mutlu ve huzurlu bir yuvaya sahip olursunuz. Allah dualar sayesinde karşılarına kendilerine en uygun adayı çıkartacaktır. Evlilik için edilen dualar bize en büyük faydası ise karşımıza çıkacak kişinin en hayırlı olması olarak yer almaktadır.

Evlenme Duası Nasıl Edilir?

Evlenme Duası Nasıl Edilir gibi sorular insanlar tarafından sürekli olarak araştırılmaktadır. Evlilik için edilen dualar genellikle  abdest alınıp en doğru zaman belirlendikten sonra yapılmaktadır. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki  dua edilirken en doğru zaman yani kişinin kendine iyi ve huzurlu hissettiği bir zaman seçilmelidir.

Evlenme Duası Nasıl Edilir diye İnternet sitelerinde pek çok yanıt yer almaktadır.  Fakat her sitede  bulunan dualar ve yapılma şekilleri  doğru değildir. Bundan dolayı da her sitedeki bilgilere güvenmemeniz  gerekiyor. Uzun senelerden bu yana bu dua etkili alimlerin dilinde çok faydalı bir hale dönüşmüştür. Birçok kişi bu dualar sayesinde istediğini kolay bir şekilde elde edebilmektedir.

21 Günde Evlenme Duası Nedir?

Birçok insan hayatlarında bir eş bulmak ve evlenmek istiyor. Kimileri uzun süre boyunca bu isteği gerçekleştiremezken, kimileri de bu süreci hızlandırmak için çeşitli yollar arar. Evlilik duası da bu yollardan biridir. Ancak herkesin aklında olan soru şudur: 21 günde evlenme duası nedir?

21 günde evlenme duası, evlilik hayali kuran kişilerin bu isteklerini yerine getirmek için Allah’a yaptıkları dua türlerinden biridir. Bu dua, evlilik için hayırlı bir eş bulmak ve bir ömür boyu mutlu bir birliktelik sürdürmek için yapılır. Dua eden kişi, 21 gün boyunca her gün belirli bir hedefle bu duayı yapmaya devam eder.

Evlilik Duaları kategorimizde evlilik ile ilgili bir çok yazımızı okuyabilirsiniz.

Not: Bu makalede bulunan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Gökhan dedi ki:

  2 senelik bir ilişkim var napıp ne ettiysem evliliğe ikna olmuyordu bahanesi ise bu dönemde evlenmek çok zor evlenip boşanan çok insan var bu yuzden korkularım var diyordu bu durum beni çok fazla üzüyordu bu devirde hanım hanımcık birisinide bulmak hayli zor zaten bende kendisini kaybetmek istemiyordum bir çok gibi bende interneten araştırma yaptım bir çok kişiyle görüştüm ama en samimi gelen kişi ismail hoca oldu evlenme duası işleminden bahsetti bana detaylı bir şekilde konuştukan sonra işleme başladık tam 21 günde etki etti ve şuanda artık nişanlıyız. hocama minnet borcum var ve asla ödeyemeyeceğimi biliyorum allah onda razı olsun iyiki kendisini tanımışım

 2. Burcu dedi ki:

  Merhaba Almanyadan ben Evrim nişanlım ile evlilik konusunda bazı anlaşmazlıklarımız oldu bu durum aileme henüz yansımamıştı yansıdığında iş iyice çıkmaza varacağını biliyordum o yuzden tez zamanda bu sorunu çözmem gerekiyordu maalesef almanyada bu işi yapabilecek kimse olmadığı için internetten Türkiye üzeri araştırma yaptım tek sorun yapılacak bir işlem varsa ve onu benim kullanmam yada farklı şekilde uygulanması gerekiyorsa oradan buraya nasıl geleceği ile ilgiliydi. İsmail hocamdan gerekli bilgileri aldıktan sonra allahın izni ile evlenme işlemine başladık ve işlem bittekten 2 gün gibi çok kısa sürede kargo elime ulaştı zaten ismail hocam hızlı kargo ile çalıştığını bana söylemişti gerçekten de öyle oldu ismail hocamın vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda işlemi uyguladığımda nişanlımdaki değişiklikler inanılır gibi değildi üstelik bana bağlılığıda artmıştı anlaşamadığımız konular sorun bile değildi artık bunların hepsi ismail hocamın sayesinde oldu gerçektende işinde ehli bir insanmış allah ondan çokça razı olsun

 3. Zuhal AY... dedi ki:

  Herkese merhaba yorumu çok uzatmatacağım iki ailenin anlaşamaması üzerine hocama başvurdum hocamın yapmış olduğu evlenme duası işlemi neticeye vardı herkese öneririm

 4. Aydan dedi ki:

  internet üzerinden araştırma yaparak buldum ismail hocayı erkek arkadaşımda evlenme konusunda sürekli gel gitler vardı bu durum beni rahatsız etmeye başlamıştı hatta bana görücü olarak gelmek isteyenler vardı doğal olarak hepsini istemedim ailemde evlenmem için baskı yapıyordu uzun araştırmalar sonucunda ismail hocamdan bilgi almak için kendisini aradım çok nazik çok kibar bir şekilde her soruma cevap verdi daha öncede bir kaç kişiyi aradım bir kaç bir şey söyleyip hadi parayı gönder gibisinden konuşunca rahatsız oldum doğal olarak ismail hocam ile başladığımız işlem sonucunda erkek arkadaşımın gelgitleri netlik kazanmaya başladı evlenme duasını herkese öneriirim inşallah yakın zamanda istemeye gelecekler beni.

 5. Vahap dedi ki:

  İsmail hocamı çok uzun süredir tanırım işinin ehli sözünün arkasında bir insandır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

421