Evlilik Duaları

Evlenmek İsteyenlerin Okuması Gereken Dualar

Evlenmek İsteyenlerin Okuması Gereken Dualar

Evlenmek İsteyenlerin Okuması Gereken Dualar kişilerin seveceği insanlara kavuşmasını sağlamak amacıyla araştırması yapılan konulardan bir tanesidir. Evlenmek isteyen kişiler kısmetinin açılmasını sağlamak için okunması gereken belirli dualar vardır. Kısmet açılmadı, evlilik duası okunacak dualardan birkaçıdır. Faydalı bir evlilik yapmak isteyenlerin okumak istedikleri dualar hakkında bilgi almak istemesi sıklıkla yaşanan bir durumdur. Evliliğin gerçekleşmesi ve evlenilecek olan kişinin hayırlı bir eş olup olmadığını anlamak içinde okunacak dualar vardır.

Evlenmek İsteyenlerin Okuması Gereken Dualar evliliğin dünya hayatında kişiyi mutlu etme, sevilen bir eşe sahip olunması ve hayırlı evlatlar istemek için hangi duaların ne kadar süre ile okunması gerektiği konularında insanlar birçok farklı soru sormaktadır. Evlenmek isteyenler için okunacak dualardan biri kısmet açma duası olmaktadır. Hayırlı ve güzel evliliğin anahtarı için bu tür duaların okunması gerekir. Okunacak dualar için bilgi edilmek isteyenler medyum hocaları ziyaret ederek bilgi alabilir.

Acilen Evlenmek İçin Dualar

Acilen Evlenmek İçin Dualar birçok kişi tarafından merak edilen, istenilen ve okunmak için çaba harcanan dualardan biridir. Acil olarak hayatına birini almak isteyen ve onu sevmek isteyen insanlar evlenme için dualar okumaya başlamıştır. Evliliğin güzel ve hayırlı olarak devamını sağlamak amacıyla da okunacak olan dualara düzenli olarak devam edilmesi gerekmektedir. Bir duanın düzenli okunuşu sonrasında etkisi zamanla kişi hayatında görülmeye başlanacaktır. Kişinin kısmetinde kapanma durumu var ise ve çabasına rağmen evlenmeyi başaramıyorsa evlilik duası okumalıdır.

Acilen Evlenmek İçin Dualar konusu hemen evlilik fikrini hayata geçirmek ve yeni bir kişiye hayatını birleştirmek isteyenlerin sordukları ve araştırdıkları konular arasında yer almaktadır. Uzun yıllar boyunca evlenmek için bir kısmetin gelmesini bekleyen, sevdiği kişiye kavuşmak isteyen ve sevdiği ile evlilik temelini oluşturmak isteyen birçok kişi evlilik duasını ve kısmet açma duasını okumalıdır. Okunacak olan dualar kişiyi hayatının en güzel anında yanında sevdiği birinin olmasını ve onu mutlu edecek bir hayatın oluşumunu sağlamaktadır.

Evlenmek Isteyenlerin Okumasi Gereken Dualar - Evlenmek İsteyenlerin Okuması Gereken DualarPin
Evlenmek İsteyenlerin Okuması Gereken Dualar

“*Okunuşu:

Festebşirû bi bey’ıkumullezî bâya’tum bihî, ve zâlike huvel fevzul azîm(azîmu).

*Anlamı:

O halde Onunla yapmış olduğunuz bu alışverişinizden dolayı sevinin. İşte bu, (gerçekten) büyük kazançtır.”

“Bismillahirrahmanirrahim

Allahu la ilahe illa hüvel hakiymul habir. Allahu la ilahe illa hüves semiul basir. Allahu la ilahe illa hüvel vahidul ehadun. Allahu la ilahe illa hüvel rahmanirrahiym. Allahu la ilahe illa hüvel ferdussamed. Allahu la ilahe illa hüvel zahirul batınınu. Allahu la ilahe illa hüvel vahidul ehadussamed.Allahu la ilahe illa hüvel fettahul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel kariybul musavvir.

Allahu la ilahe illa hüvel mennanul hannanu. Allahu la ilahe illa hüvel rafiul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel hakiymul keriym. Allahu la ilahe illa hüvel melikül kuddus. Allahu la ilahe illa hüvel hakkul mubiyn. Allahu la ilahe illa hüvel aziyzul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel ehadus samed.Allahu la ilahe illa hüvel baisul varisu.Allahu la ilahe illa hüvel fad uhu muhlisiyne lehuddiyn velhamdülillahi rabbil alemiyn. Allahümme salli ala Muhammedinil fatihi ebvab kezalike zevvecnahüm bihurinıyn. Amin.”

Hayırlı Eş İçin Dua

Hayırlı Eş İçin Dua genellikle evlenmek için medyumlara giden ve kısmet kapanıklığı sorunu olup olmadığını araştıran insanlar tarafından da hayatının büyük bir bölümünü geçirecekleri iyi ve güzel huylu bir eşe sahip olmak adına okunması gereken dualar hakkında bilgi alınmaktadır. Okunacak Duaların hayırlı ve huzurlu bir evliliğin temelini oluşturması beklenmektedir. İnsanlar özellikle de günümüzde kadınlar huyu güzel olan, kendisine iyi davranacak ve el üstünde tutacak bir eşe sahip olmak ve onunla evlenmek istemektedir. İyi bir eş iyi bir yuva anlamına gelmektedir.

Hayırlı Eş İçin Dua konusu en güzel ve özel anlarda yanında sevilen birinin olmasını dileyen, her zaman yuvasında mutluluğu isteyen ve huzuru arayanlar tarafından merak edilen konulardan biri olmaktadır. Hayırlı eş kadın ve erkekler için çok önemli bir kriter olarak görülmektedir. Kişi hanesinde sevdiği veya seveceği insanla yaşamak ve hayırlı eşin olması için dualar okunmaktadır. Okunacak Dualar abdest alınarak okunmalı ve kıbleye dönük olarak okunmasına dikkat edilmeli, özen gösterilmelidir. Hayırlı eş hayırlı ve güzel çocukların büyümesi için uygun bir yuvanın oluşumunu destekleyen hususlar arasındadır.

Okunuşu

“Vellezine yekulune Rabbena heb lena min ezvacina va zürriyyatina kurrate a’yüniv vec’alna lil müttekiyne imama.”

Anlamı

“Ve onlar ki, Ey Rabbimiz, lütfunla eşlerimizden, çocuklarımızdan bizlere göz aydınlıkları ihsan et, bizi takva sahiplerine önder kıl, derler.”

“Allahümme salli ala seyyidina muhammedin salaten tehullu biha ukdeti ve tüferricü biha kurbeti ve tekzi biha haceti ve ala alihi ve sahbihi ve sellim”

Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua

Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua kişilerin gönlünden geçen kişiye ulaşmasını sağlamak ve kendisini her zaman mutlu etmesini istediği kişiye ulaşmayı istemek amacıyla da okunan dualardan biridir. Hayırlı evlilik için kişi zamanı boyunca dua etmelidir. Tavsiye edilen ve önerilen dualar için internette bulunan sitelerde ziyaret edilebilir. Dinimizde de kişilerin hayırlı bir evlilik yapmasının hanesindeki huzur için önemli olduğunun üzerinde de durulmuştur. İnsanların kalbi ve gönlü iyi olan insanlara ulaşma çabası ve o kişilerle evlenme niyetlerini gerçekleştirmek amacıyla etkili dualar okunur.

Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua birçok kişi tarafından denenen ve daha öncede okunan dualar arasında yer almaktadır. Allah rızasını alarak ve gözeterek yapılan tüm evliliklerin hayırlı olması gerekmektedir. Kişiler kendilerine zarar verecek kişiyle değil kendini mutlu edecek kişiyle evlenmelidir. İslami kaynaklarda evlilik konusu hayatını kurtarmak isteyenler için büyük bir kurtarıcı olarak görülmektedir. Hayırlı bir eş iyi bir evlilik oluşumu için önemlidir. Yuvanın sağlam temeller üzerinde kurulmasını sağlamak içinde evlilik kişilerin istedikleri bir durumdur.

“Okunuşu

Elhamdulillâhi Rabbil Ğalemîn. Ves salâtü ves selâmü ğalâ Rasûlinâ Muhammedin ve âlihî ve sahbihî ecmeğîn.

*Anlamı

Hamd alemlerin Rabbi Allah’a mahsustur. Salatü selam ve her türlü ihtiram Rasulümüz Muhammed (mustafa Sallallahu aleyhi veselleme ve onun ailesine ve yaranlarınadır.”

“Allahu la ilahe illa hüvel mennanul hannanu. Allahu la ilahe illa hüvel rafiul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel hakiymul keriym. Allahu la ilahe illa hüvel melikül kuddus. Allahu la ilahe illa hüvel hakkul mubiyn. Allahu la ilahe illa hüvel aziyzul aliym.”

Evlilik Duaları kategorimizde evlilik ile ilgili bir çok yazımızı okuyabilirsiniz.

https://youtu.be/IcYcylxROzA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir