Dualar

Evden Çıkarken ve Eve Girerken Okunacak Duaların Faziletleri

Evden Çıkarken ve Eve Girerken Okunacak Duaların Faziletleri

Evden Çıkarken ve Eve Girerken Okunacak Duaların Faziletleri konusu insanlar tarafından son zamanlarda da merak edilen ve araştırılan bir konu olmuştur. Evden çıkarken okunacak dualar insanları kaza, bela, kötü olaylar, musibetlere karşı korumak amacıyla çoğu zaman okunmaktadır. Birçok farklı dua bulunmaktadır. Her dua eve girerken ya da evden çıkarken belirli sayıda okunmalıdır. Dualar konusunda geniş bir bilgiye ulaşım için sanal ortamlar ziyaret edilebilir. Duaların kişileri büyülerin kötü etkisinden korumak amacıyla da okunmalıdır. Evden giriş ve çıkışlarda dikkat edilerek çıkılmalı, dualar eşliğinde çıkılması durumunda da kişiye etrafında ve yakınında olan ve zarar vermek isteyenlerin tüm emelleri başarısız olacaktır.

Evden Çıkarken ve Eve Girerken Okunacak Duaların Faziletleri konusu insanların yaşamda oluşacak ve aniden başına gelecek olan kötü olaylardan ve kazalardan korunmasını sağlamak için okunmaktadır. Çok faydalı ve yararlı dualar bulunmaktadır. Dualar için eve giderken ya da çıkarken sağ ayak ile girip çıkma işlemi yapılarak dua okunması gerekmektedir. Dua okumadan önce mutlaka besmele çekilmesi gerekir. Etkili ve zaman içinde etkisini göstermesi için tekrar edilerek okunmalıdır.

Evden Çıkarken Neden Dua Ederiz?

Evden Çıkarken Neden Dua Ederiz sorusu özellikle günümüzde insanların en çok merak ettikleri konular arası da bulunmaktadır. Evden çıkarken genellikle sağ ayak ile çıkılması ve çıkılma işlemi yapılırken dua okunması tavsiye edilmektedir. Kişiyi kötülüklere karşı korumak amacıyla da çoğu dualar okunmaktadır. Evden çıkarken dua okunma sebepleri arasında kişi başına gelecek talihsiz olayların oluşumunu engellemek ve önlemektir. Herhangi bir kaza öncesinde kişiyi koruma altına almak ve kazadan yara almamasını sağlamak için de dualar okunur.

Evden Çıkarken Neden Dua Ederiz sorusu dua etmenin kişi yaşamında önemini anlamak ve duanın koruyucu gücünü öğrenmek adına sorulan sorulardır. İnsanlar evden çıkarken çeşitli dualar etmektedir. Edilen her bir duanın ayrı bir yeri ve önemi vardır. Kişiyi tehlikelerden uzak tutmak, sağlığını korumasını sağlamak içinde dualar okunmaktadır. İnsanlar dua ederken korunmak istemektedir. Başına gelecek bir olay ya da musibet öncesinde dua okumak kişinin zarar görmeden olayı atlatmasına yardımcı olacaktır.

Evden Cikarken ve Eve Girerken Okunacak Dualarin Faziletleri - Evden Çıkarken ve Eve Girerken Okunacak Duaların FaziletleriPin
Evden Çıkarken ve Eve Girerken Okunacak Duaların Faziletleri

Evden Çıkarken Okunacak Dualar

Evden Çıkarken Okunacak Dualar konusu günümüzde insanlar tarafından merak edilen ve araştırılan bir konu olmaya devam etmektedir. Evden çıkarken okunan dualar arasında Ayetel Kürsi duası en çok tercih edilen ve okunmasına büyük yarar görülen dualardan biridir. Ayetel Kürsi duası kişiyi kötülüklerden korumak için yapılır. Fatiha suresi de okunan dualardan biridir. Dualar türü ve çeşidi bakımından da insanlara sadece yarar sağlamaktadır. Kişinin evden sağ salim gideceği yere ulaşmasını sağlamak içinde okunacak dualar vardır.

Evden Çıkarken Okunacak Dualar konusu insanların başına bir musibet, kötü olay ya da sorun gelmemesi adına okuması gereken dualardan biridir. Kişi adım attıkça dua etmeye devam etmelidir. Dua esnasında sadece duaya odaklanarak evden çıkış yapılmalıdır. Sağ ayak ile ilk adım atılmalı ve ardından da kişi duasına devam ederek her adımını atmalıdır. Evden çıkarken korunmak, korumak ve hayır Kapılarının açılması için dualar okunduğu bilinmektedir. Kişi her zaman evden çıkarken ve eve girerken dua okumaya özen gösterdiği zaman başına hiçbir zaman kötü bir olay gelmeyecektir.

““Allahümme inni es’elüke hayra’l-mevleci ve hayra’l-mahrec. Bismillâhi velecnâ ve bismillâhi harecnâ ve alellâhi -Rabbine- tevekkelnâ.”

“Ey Allah’ım! Sapmaktan veya saptırılmaktan, hatâ etmekten, hatâ ettirilmekten, zulmetmekten, zulme uğramaktan, cahillik etmekten, bana cahillik edilmesinden, hakkım olmayan bir şeyi istemekten, elimde olmayan bir şeyin benden istenilmesinden sana sığınırım”

Eve Girerken Okunacak Dualar

Eve Girerken Okunacak Dualar kişi yaşamının büyük bir bölümünde kişi yararı için okunması gereken dualardan oluşmaktadır. Eve girerken atılan adımlar kişinin sağlığını koruması, hayırlı bir iş ya da eğitim gününü geçirmesi, bir sorun yaşamadan tüm işlerimi tamamlayarak eve dönüş yapmasını sağlamak için oldukça etkili yöntemlerdir. Eve girerken insanlar tarafından okunması gereken belirli dualar vardır. Yaşamı ve insan hayatını her zaman olumlu olarak etkileyen ve faydası kişinin günlük yaşamında her zaman görünen etkili ve anlamlı kelimelerdir.

Eve Girerken Okunacak Dualar  insanların etkili dua okumak istemesi, hangi duaların ne kadar süre ile okunması gerektiğini öğrenmek için sorulan sorulardır. Eve girerken sağ ayak ile giriş yapılmalı ve etkili olan Ayetel Kürsi duası okunması gerekir. Şeytanın şerrinden ve vesveselerinden günlük hayatta korumayı sağlamak amacıyla okunacak en tesirli dualardır. Aynı zamanda kişiler evden çıkarken kendilerini koruması için de belirli dualar okuyabilir. Dualar konusunda ayrıntı bilgileri medyum hocalardan almak mümkün olmaktadır.

“Allah’ın adıyla girdik, Allah’ın adıyla çıktık ve sadece Rabbimiz olan Allah’a tevekkül ettik.Sonra âilesine selâm versin.” (Ebu Dâvud (4/325) tahric etti. Allâme Abdulaziz b. Baz, (Tuhfetü’l-Ahyar s.28)

Ayetel Kürsi;

“Bismillahirrahmânirrahîm.

255- Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm,

lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih,

ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm,

velâ yü-hîtûne bi’şey’im min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard,

velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.”

Türkçesi:

“ahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.

255- Allah’dan başka hiç bir ilah yoktur. O, daima yaşayan, daima duran,

bütün varlıkları ayakta tutandır. O’nu ne gaflet basar, ne de uyku.

Göklerdeki ve yerdeki herşey O’nundur. O’nun izni olmadan huzurunda şefaat etmek kimin haddine! Onların önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir.

Onlar ise, O’nun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar.

O’nun hükümdarlığı, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. Her ikisini görüp gözetmek,

ona bir ağırlık da vermez. O, çok yüce, çok büyüktür.”

Dualar Kategorimizdeki bulunan yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Not: Bu makalede bulunan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir