Dualar

Günlük Okunması Gereken Duaların Faziletleri

Günlük Okunması Gereken Duaların Faziletleri

Günlük Okunması Gereken Duaların Faziletleri sayesinde gününüzü çok daha iyi şekilde geçirebilirsiniz. Günlük yaşam içinde özellikle alışkanlık haline getireceğiniz dualar sayesinde fazilet sahibi olabileceksiniz. Kuran’ın ve peygamberin tavsiye ettiği bu dualar ile birlikte sevap kazanabilir ya da yaptığınız işlerden daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Günlük Okunması Gereken Duaların Faziletleri Allah’ı anımsamak açısından önemlidir. Özellikle daha iyi olmak, yaptığınız işlerde hayır bulmak, kötülüklerden uzak durmak için bu duaları tercih edebilirsiniz. Edeceğiniz tüm dualar Allah’ı zikretmeyi sağlayacağı gibi kalbinizin temizlenmesi ve salih ameller işleyen birisi olması açısından yararlı olacaktır.

Günlük Okunacak Dualar ve Faziletleri

Günlük Okunacak Dualar ve Faziletleri itibariyle güne başlamaktan günü sonlandırmaya kadar olan zaman dilimini kapsar. Bu dualar ile birlikte güç bulabilecek, işlerinizi çok daha iyi yapabileceksiniz. Günlük olarak okuyacağınız dualarda işlerinizin daha iyi gitmesi mümkün olabilir. Bu duaları özellikle bir süre sonra alışkanlık haline getirdiğinizde herhangi bir yardım almadan kendiliğinden okumaya başlayabilirsiniz.

Günlük Okunacak Dualar ve Faziletleri her anda günlük yaşam içinde size etkisini gösterecektir. Kimi zaman yolda yürürken kimi zaman bir işe başlarken ya da boş zamanlarınızda bile faziletlerinden yararlanabilirsiniz. Dua etkili bir araçtır ve kötülüklerden korunmanız için önemli yararlar sunar. Aynı zamanda dua sayesinde sürekli olarak içinizi Allah sevgisi ile baki tutabilirsiniz.

Gunluk Okunmasi Gereken Dualarin Faziletleri - Günlük Okunması Gereken Duaların FaziletleriPin
Günlük Okunması Gereken Duaların Faziletleri

En Güçlü Dualar ve Zikirler

En Güçlü Dualar ve Zikirler Allah’ı ve Hz. Muhammed’i anmanız için sürekli olarak fırsat verecektir. Günlük yaşam içinde alışkanlık haline getireceğiniz bu dua ve zikirler ile birlikte kendinizi çok daha iyi hissedecek, kalbi temizlenmiş olanlardan bulabileceksiniz. Yaşamın her alanına yönelik bulunabilen bu dua ve zikirler özellikle kendinizi zorda hissettiğiniz anlarda yardımcı olacaktır.

En Güçlü Dualar ve Zikirler sayesinde kendinizi zor durumlardan çok daha kolay şekilde çıkarabilirsiniz. Kendinizi kötü hissettiğiniz anlarda size yardımcı olacak bu dua ve zikirleri sürekli olarak kullanmaya özen göstermelisiniz.

Her Gün Okunacak Dualar

Her Gün Okunacak Dualar sayesinde kendinizi daha güçlü ve Salih amel işleyenlerden kılabilirsiniz. Böylece işleriniz rast gidecek, kötülüklerden ve şerden uzak durabileceksiniz.

Sabah yataktan kalkarken şu duayı okuyun;

“Rabbişrahli sadri ve yessirli emri. Vahlul ukdeten min lisani yefkahu kavli.”

Anlamı: …Rabbim! Gönlüme ferahlık ver. İşimi bana kolaylaştır. Dilimdeki tutukluğu çöz. Ki sözümü anlasınlar.” (Taha Suresi 25-28)

Bu duanın fazileti işlerinizde kolaylık bulmanız açısından etki gösterecektir. Okul veya işe giderken, yoldayken veya henüz başlamadan önce şu duayı da okuyun;

“Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr.”

Anlamı: “Rabbim! İşlerimi kolaylaştır, zorlaştırma, Rabbim işlerimi hayırla sonuçlandır. Amin!”

Yemek günün en önemli saati olduğundan yemeğin sağlıklı ve bereketli geçmesi için şu duayı okuyun;

“Elhamdülillahillezi et amena ve sekana ve cealena minel müslimin. Allahümmağfir verham vehfaz sahibet taami vel akiline ve limen sea fihi velicemiıl mü’minine vel mü’minat. Allahümme nevvir kulubena bi envari mehabbetike ve zikrike ya zel celali vel ikram. Allahümme ahyine hayaten tayyibeten bis-sıhhati ves-selameti vel-afiyeh. fiddini veddünya vel ahirah. İnneke ala külli şeyin Kadir. Allahümme inna nes’elüke temamen nığmeti ve devamel afiyeh ve husnel hatimeh. Allahümme zid ve la tenkus bi hurmetin nebiyyi sallallahü aleyhi vesellem. Ve bi hurmetil fatiha.”

Anlamı: “Bizi yediren, içiren ve Müslümanlardan kılan Allah’a hamdolsun.

Allah’ım! Yemek sâhibini, yiyenleri, sofrraya emeği geçenleri, bütün mü’min erkek ve kadınları mağfiret et ve onlara rahmet eyle!

Allah’ım! Kalblerimizi muhabbetinin ve zikrinin nurlârıyla nurlandır, ey celâl ve ikrâm sâhibi Allah’ım!

Allah’ım! Din husûsunda, dünyada ve âhirrette sıhhat, selâmet ve âfiyet üzere güzel bir hayât yaşamayı lutfeyle! Şüphesiz Sen her şeye kâdirsin.

Allah’ım! Sen’den nîmetin tamâmını (İsllâm üzere ölüp cennete girmeyi), âfiyetin devvâmını ve hüsn-i hâtime ile (güzel bir hâl üzerre) vefât etmeyi isteriz.

Allah’ım! Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhhi ve sellem- ve Fâtiha-i Şerîfe hürmetine nîmmetlerini artır, noksanlaştırma!”

Ezan okunduğunda;

“Allahumme Rabbe hezihi’d-da’veti’t-tâmme. Vesselatil kâimeti âti Muhammedenil vesilete vel fazîlete vebashu makâmen Mahmudenillezi veadteh.”

Anlamı: “Ey bu tam davetin ve kılınmak üzere olan bu namazın Rabbi olan Allah’ım! Muhammed’e vesileyi, fazileti ihsan et. Bir de kendisine va’d ettiğin Makam-ı Mahmûd’u verip oraya ulaştır, muhakkak ki Sen vaadinden dönmezsin.”

Her Gün Okunacak Dualar arasında eve geldiğinizde üç kez İhlas okumanız da tavsiye edilir. Gece yatmadan önce ise iyi bir uyku süresi geçirmek ve ertesi güne iyi başlamak için Fatiha Suresi okuyabilirsiniz.

Dualar Kategorimizde bir çok ilgili yazıyı okuyabilirsiniz.

Not: Bu makalede bulunan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1

Aşk Duası Bağlama Duası Aşık Etme Duası Bağlama Büyüsü Aşk Büyüsü Çok Tesirli Aşık Etme Duası Kocayı Kendine Bağlama Duası Körkütük Aşık Etme Duası 1 Günde Aşık Etme Duası Kocayı Kendine Bağlamak İçin Suya Okunacak Dua 24 Saatte Aşık Etme Duası Aşık Etme Büyüsü Aşk Büyüsü Belirtileri Nelerdir

Aşk Büyüsü Nasıl Bozulur? Canbar Büyüsü Ayırma Büyüsü Ayırma Duası Bağlama Büyüsü Nasıl Bozulur? Bağlama Büyüsü Neden Yapılır? Hızlı Aşık Etme Duası 21 Günde Evlenme Duası Bir Erkeği Kendine Aşık Etme Duası Birisini Kendine Aşık Etme Duası Bağlama Büyüsü Nasıl Yapılır? Evlenmek İçin Dua

Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua Deli Gibi Aşık Etme Büyüsü En Ağır Aşk Büyüsü Eşini Kendine Bağlamak İçin Dua Etkili Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır ? Evde Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır? Evlilik Büyüsü Gerçek Aşk İçin Aşk Duası Kendine Aşık Etme Büyüsü Kocanın Ağzını Dilini Bağlamak İçin En Etkili Dua Anında Etkili Aşk Duası Kuranda Birini Kendine Aşık Etme Duası Kuvvetli Ayırma Duası Mucize Geri Döndürme Duası Papaz Büyüsü Resme Bakarak Aşk Büyüsü Sevgi Duası Evlilik Duası Soğutma Büyüsü Soğutma Duası

Süryani Büyüsü Bu Dua Sayesinde Evlendim Deli Gibi Aşık Etme Duası Sevdiğin Kişiyi Kendine Aşık Etme Duası Köpek Gibi Aşık Etme Duası Kocayı Kendine Bağlamak İçin Tesirli Dua Bağlama Büyüsü Duaları Medyum Derman Hoca Yorumları https://www.dermanhoca.com/ https://asiketmeduasi.com/