Kısmet Açma Duaları

Kısmet Bağlılığını Çözmek İçin Dua

Kısmet Bağlılığını Çözmek İçin Dua

Kısmet Bağlılığını Çözmek İçin Dua, kişinin gönül işlerinde yaşadığı problemler için kullanılan bir manevi etki olarak bilinmektedir. Kısmet bağlılığı, kişinin kısmetinin kapalı olması yani aşk ve evlilik hayatlarının olumlu durumlarda olmaması anlamına gelir. Kısmet kapalılığının birçok nedeni olabilmektedir. Ancak kişinin hayatında birden görülmesi, ne yazık ki büyü ya da nazar anlamlarına gelmektedir.

Kısmet bağlılığı, bir insanın manevi dünyasına olumsuz anlamda etki ederek o insanın ilişki yaşanması ya da evlilik gibi durumlarının görülmemesine sebep olan bir engeldir. Kişinin karşılaşacağı hayırlı kısmetler, bir türlü karşısına çıkmayacaktır. Kişinin karşısına çıksa dahi ise bu kişiler, evlilik ya da aşk yaşamaya sıcak bakmayarak kosa süreli ilişkiler sonucunda ayrılık yaşayacaklardır. Kısmeti bağlanan kişiler, bu durumu çözüme kavuşturana kadar ise hiçbir anlamda ciddi bir ilişki yaşayamamaktadırlar.

Bilindiği gibi dinimizde içerisinde bulunduğumuz olumsuz durumlar için etkili çözümlere ulaşılmasını sağlayan dua ve ibadet uygulamaları mevcuttur. İnsanlar, yaşadıkları olumsuz durumların geçici olduğunu ve merhamet sahibi Allah’a sığınarak kısa süre içerisinde bu olumsuz durumdan kendilerinin kurtulacaklarını bilirler. Bu bilinç ile kısmet kapalılığını ortadan kaldırmak İçin Kısmet Bağlılığını Çözmek İçin Dua okunarak özellikle de evlilik yaşına gelen ve hatta evlilik çağının geçtiği kişiler, kısa süre içerisinde mutlu evlilikler yaşayabilirler.

Kısmet Açan Dua

Kısmet Açan Dua bekar olan ve evlenmek isteyen kişilerin edebileceği dualardır. Evlenmek isteyen kişilerin evlilikte denenmiş Kısmet Açan Dua tavsiyeleri üzerine gece vakti Teheccüd namazı kılarak dua etmesi oldukça iyiye yorulmaktadır. Allah’a karşı yapılması gereken tesbihatlar yapıldıktan sonra duaya başlanabilir.

Dua ederken en önemli hususlardan birisi kişinin içten ve samimi bir şekilde dua etmesi olmaktadır. Peygamber Efendimiz (sav)’in sünnetlerinden biri arasında yer alan evlilik, kişinin kendisini haramdan sakınması ve dini hayatın daha güzel bir şekilde yaşanması için oldukça önemli etkenler arasında yer almaktadır.

Buna bağlı olarak evlilik üzerine söylenmiş olan pek çok hadis – i şerif ve ayet bulunmaktadır. Bunlardan biri “Kim evlenirse imanın yarısını tamamlamış olur; kalan diğer yarısı hakkında ise Allah’tan korksun!” (Heysemî, IV, 252) günümüzde gerçekleşen evliliklerin birçoğu aile ya da tanıdıklar sayesinde görücü usulü şeklinde yapılan, bir kısmı adayların birbirlerini severek ve birlikteliklerini evlilikle taçlandırmak istemeleri ile gerçekleşmektedir.

Kismet Bagliligini Cozmek Icin Dua - Kısmet Bağlılığını Çözmek İçin DuaPin
Kısmet Bağlılığını Çözmek İçin Dua

İş Kısmeti Kapalı Olanlar İçin Dua

İş Kısmeti Kapalı Olanlar İçin Dua özellikle de kişi iş sahibi olmak istiyorsa ya da uzun süredir iş bulamıyorsa bir umut olmaktadır. Bilindiği gibi dinimizde tüm müminlerin karşılaştıkları maddi ve manevi sıkıntılar için okumaları tavsiye edilen birçok dua vardır. Özellikle de iş kısmeti kapalı olanlar İçin Dua tavsiyeleri, pek çok işsiz kişinin hayırlı bir iş sahibi olabilmek umudu ile ettikleri bir duadır. Bu duayı içten ve samimi bir şekilde Allah’a sığınarak okumanız halinde sizin için en hayırlı işler karşınıza çıkacaktır.

Özellikle de yaşam koşullarının giderek zorlaştığı bu dönemlerde bolluk ve helal rızk kazanmak için okunacak dualar edilmelidir. Allah, tüm insanlara kaldıramayacağı bir yük vermezmiş. Bundan dolayı da bu kavramın inancı ile karşılaştığınız tüm zorluklar için güçlü kalıp, isyan etmeyerek Allah’tan en hayırlısını dilemeniz yapılması gerekenler arasındadır. En hayırlı kazancın ise alın teri ile kazanılan helal kazanç olduğunu unutmamak gereklidir. Bunun bilincinde olarak ise helal yollar ile çalışıp Allah’a sığınarak rızkın artması ve bereketli olması için tavsiye edilen bolluk ve bereket için okunacak duaları okumak önemlidir.

Nasip Kısmet Duası

Nasip Kısmet Duası, kısmeti bağlanmış olan ya da kısmeti uzaklarda olan kişiler için okunması tavsiye edilen dualar arasında yer almaktadır. Nasip Kısmet Duası, içten ve samimi bir şekilde okunursa Allah’ın yardımı ile kısmetiniz açılacaktır. Kısmeti kapalı olan kişiler, sık sık karşılaştığımız insanlardır.

Fakat böyle bir durum ile karşı karşıya kalındığı zaman insanların yapacak bir şeyleri pek yoktur. Dua yardımı ile ise kişilerin nasiplerinin açılması konusunda yeterli olan en önemli nokta ise Allah’ın lütfundan yararlanmak olacaktır. Çevrenize kısmeti kapanmış olan kişiler var ise nasip kısmet duası okunabilir, Allah’a sığınarak iyi bir kısmet bulabilirsiniz.

Dualar Kategorimizi incelemenizi öneririm.

Not: Bu makalede bulunan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir